Mobilita

Mějte pod kontrolou mobilní zařízení ve vašem podniku

V posledních letech zažíváme trend masivního rozšiřování mobilních zařízení, předeším pak chytrých telefonů a tabletů. Mobilita tak otvírá řadu zcela nových možností, mezi které patří především inovativní přístup k podnikovým zdrojům a celková změně způsob práce jednotlivců i celého podniku.

Zákazníkům poskytujeme ucelené řešení, se kterým se mohou stát mobilními a využívat tak kompletní portfolio nástrojů MDM & MAM pro správu mobilních zařízení, aplikací a dat. S naší pomocí mohou zavést režim BYOD, kterým zvýší produktivity svých zaměstnanců a zároveň sníží náklady za správu a nákup mobilních zařízení. Ve spolupráci s technologií virtualizace desktopů a aplikací tak dostanete silný nástroj k zefektivnění podnikového IT. Jednoduše buďte mobilní!

Důvody pro využití mobility

Vysoký nárůst počtu mobilních zařízení a používaných aplikací v podnikovém prostředí s sebou přináší řadu komplikaci s jejich správou a bezpečností především. Proto vznikla sada nástrojů pro správu mobilních zařízení, tzv. MDM (Mobile Device Management). Ta umožňuje efektivně vzdáleně spravovat veškerá podníková mobilní zařízení bez ohlednu na jejich výrobce, či použitý operační systém. Ziskáte tak možnost změny nastavení mobilních zařízení na dálku, vysokou úroveň zabezpečení jak na úrovni samotných zařízení, ale i dat, ke kterým přistupují. O tom, že data dnes mají v drtivé většině případů daleko větší hodnotu, než samostatná zařízení, bereme dnes jako samozřejmost. Proto i případná jejich ztráta nebo zcizení není pro MDM systémy žádný problém, protože můžete provést vzdálené zablokování i smazání celého zařízení, či pouze kontejner s podnikovými daty.

Bezpečnost je ve spojení mobility s podnikovým prostředím natolik důležitá, že další prvky ochrany jako je šifrování vnitří paměti zařízení, omezení systémových funkcí a instalace nežádoucích aplikací, automatické uzamikání přístroje, jsou pro MDM dnes již standardem.

Kromě samotných mobilních zařízení nelze opomenout i podnikové aplikace, které si vyžadují také správu na úrovní centrálních systémů. Pro tyto účely slouží sada nástroj pro správu podnikových aplikací MAM (Mobile Application Management). Podpora MAM umožní podníkům instalovat a odebírat mobilní aplikace z mobilních zařízení, dává jim možnosti vytvoření vlastního App Store (ochodu s podnikovými aplikacemi) a aplikací s vysokými nároky na zabezpečení.

Samozřejmostí je pak podpora mobilních zařízení v režimu Bring-Your-Own-Device (BYOD) umožňující zaměstnancům podniku využívat soukromých mobilních zařízení pro výkon pracovní činnosti bez potenciálních bezpečnostních rizik.

Výhody při využití mobility

Zabezpečení mobilních zařízení i dat, ke kterým přistupují, jejich vzdálené zablokování/smazání a nastavení IT politik dle požadavků podniku.

Zavedení režimu Bring-Your-Own-Device (BYOD) umožňující zaměstnancům podniku využívat soukromá mobilních zařízení pro pracovní účely.

Vzdálená správa mobilních aplikací s přehledem aktuálně využívaných aplikací, možností jejich instalace a smazání, definováním pravidel pro prácí s nimi (např. deaktivace copy-paste z vnitropodnikových aplikací do soukromých)

Možnost tvorby vlastního podnikového App Store se sadou nástrojů pro vývoj aplikací s vysokou měrou zabezpečení (SDK).

Reporting a diagnostika zařízení pro vzdálený dohled a kompletní správu životního cyklu mobilního zařízení, včetně kontroly celkových nákladů v reálném čase.

Nabízené produkty mobility

Citrix XenMobile

Objevte nejpokročilepší řešení pro správu podnikové mobility, které nabízí uživatelům absolutní mobilní svobodu s maximální IT podporou.

Citrix Workspace Suite

Zavěďte nejkomplexnější integrované mobilní řešení, které pomáhá podnikům a lidem zvýšit produktivitu díky on-demand mobilnímu pracovišti.